Президент Молдови не хоче оновлювати уряд
Загрузка плеера...

У четвер, 21 грудня, президент Молдови Ігор Додон підписав декрети про відставку шести урядовців. Із посад були звільнені голова Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції республіки і ще п’ять членів кабміну.

Хоча глава держави і затвердив відставку урядовців, він не планує схвалювати нових кандидатів, запропонованих Демократичною партією.

Уряд Молдови запланував здійснити значні кадрові перестановки – хотіли призначити двох нових віце-прем'єрів і 5 міністрів.

Однак Додон не бажав підписувати указ про відставку старих та призначення нових урядовців. Після цього спікер Андріан Канду пригрозив, що знову звернеться до Конституційного суду щодо тимчасового відсторонення президента від посади.

Канду наголосив, що глава держави має повне право не затверджувати документи з першого разу. Але якщо уряд звернувся повторно, він зобов’язаний їх підписати.

Нагадаємо, що така ж ситуація була і восени. Тоді президент Молдови двічі відхиляв кандидатуру Євгенія Струзи, запропоновану на посаду міністра оборони країни. Уряд вирішив обійти вето і звернувся до Конституційного суду.

Служителі Феміди тимчасово відсторонили Додона і нового міністра оборони на посаді затвердив голова парламенту.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram