Рада відмовилася скасувати голосування за держбюджет-2018
Загрузка плеера...

Верховна Рада відмовилася скасувати своє рішення про ухвалення Державного бюджету на 2018-й рік. Відповідну постанову підтримали тільки 64 народні депутати.

Ірина Геращенко, перший заступник Верховної Ради України:

"По фракціям прошу показати. Постанова відхилена і це відкриває шлях для підписання проекту бюджету на 2018-й рік головою Верховної Ради і передачу на підписання до президента України.

Відмінити голосування за головний кошторис країни парламенту пропонував член бюджетного комітету Верховної Ради, позафракційний депутат Юрій Левченко.

Юрій Левченко, автор постанови:

"Я раціональна людина, я розумію, що 99% ймовірності, що вона б не пройшла. Але для мене принципово привертати увагу суспільства до тих кричущих порушень регламенту Верховної Ради України, за рахунок яких проштовхуються в незаконний спосіб антинародні речі. Коли законопроект приймається без належного обговорення, люди не знають, а що ж у ньому поганого".

Пропозицію підтримали 15 представників БПП, 9 позафракційних депутатів та присутні в залі парламентарії від фракцій "Самопоміч" і "Батьківщина".

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт":

"Це ті фракції, які не голосували за бюджет останні три роки, зараз розказують, як вони печуться про нашу країну. Як вони хочуть відновлювати територіальну цілісність, натомість жодного разу не дали голосів, щоб підтримати нашу армію, продовжити реформу національної поліції, підтримати всі місцеві бюджети, децентралізацію і передбачити видатки і додаткові надходження місцевим бюджетам, щоб продовжився процес добровільного об’єднання територіальних громад. Це ті фракції, які зривають бюджетний процес у країні і зривають відродження економіки!"

Вадим Івченко, народний депутат (фракція "Батьківщина"):

"Ви прийняли бюджет для держслужби, ви прийняли бюджет, де збільшили максимально заробітні плати. Ви прийняли бюджет для президента, де підвищили видатки для адміністрації та апарату. Ви прийняли бюджет для збільшення заробітних плат депутатам і взагалі кошторису Верховної Ради. А якщо ви говорите про Міністерство оборони, то скажіть правду! Бюджет Міноборони менший, ніж бюджет Генеральної прокуратури, Нацгвардії, СБУ та всіх правоохоронних органів, які працюють у тилу. Фактично, ви прийняли антисоціальний бюджет!"

Коаліційні фракції під час ухвалення державного бюджету дали разом тільки 188 голосів при необхідних 226. Доназбирували підтримку по всій залі і просто так відмовлятися від протягнутого за вуха Державного кошторису не збиралися. Постанову було внесено до зали в середу, коли у Раді найменше народних депутатів. Для цього навіть на день раніше зібрали на засідання профільний комітет.

Ірина Геращенко, перший заступник Верховної Ради України:

"На доручення голови Верховної Ради 19 грудня відбулося засідання комітету з питань регламенту, на якому розглянули проект постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 7.12 про прийняття в цілому проекту бюджету".

У кулуарах кажуть, що шансів у постанови не було. Ще жодного разу Верховна Рада не скасувала ухвалене рішення.

Роман Семенуха, народний депутат (фракція "Самопоміч"):

"Це політична дія, це спроба ще раз привернути увагу, в який ганебний спосіб приймався бюджет країни. Друге – показати всю принизливість тих речей, які, на жаль, були прийняті олігархічною більшістю.

Нова повінчана коаліція з БПП, Народного фронту, Радикальної партії, Опозиційного блоку, олігархічних груп "Воля народу" і "Відродження" – у них усе "путьом", їм пряники роздали, усі разом подерибанили бюджет. Тому я не бачу у Верховній Раді іншої більшості, яка би, зокрема, повернулася до перегляду бюджету".

Також депутати розглянути іще чотири постанови про скасування голосування за внесення змін до бюджетного та податкового кодексу, а ще однією коаліція спробувала відмінити продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

За кожну з ініціатив проголосували менше ста депутатів. Загалом протягом засідання жодного рішення депутати не ухвалили через брак голосів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram