Україна псує відносини з МВФ та ЄС
Загрузка плеера...

Чинна українська влада своїми діями псує відносини з ключовими фінансово-політичними партнерами і втрачає довіру Заходу. Перші тривожні дзвіночки з цього приводу уже пролунали від Міжнародного валютного фонду та Європейського cоюзу.

Володимир Воля, політолог-міжнародник:

"Невыполнение многих требований, необходимых для получения очередных траншей МВФ. НАБУ в том числе. Мы видим, что резкие заявления по поводу ситуации вокруг НАБУ или с участием НАБУ были сделаны официальными лицами западных государств: послами, представителями правительства, разных организаций ЕС. Я вполне разделяю точку зрения, что, возможно, это такой маневр в экономической плоскости. В политической плоскости это выглядит так: вы – наивный МВФ, мы недовыполним эту программу и новую начнем, а подадим так, что наконец реализовалась программа, добились поддержки. Это будет просто в пиар-контексте. То есть, это будет как одна из предвыборных фишек".

Скільки б міжнародні кредитори та партнери не йшли нам на поступки, українська сторона не спроможна виконати навіть половини вимог і взятих на себе зобов'язань. Оскільки ані у МВФ, ані в ЄС не бачать прогресу в нашій державі, то не вбачають сенсу подальшої співпраці. Останнім часом на Заході зауважують, що Україна ризикує поставити під загрозу навіть той прогрес, якого зі скрипом досягла під тиском активістів та країн-партнерів.

Андрій Новак, голова Комітету економістів України:

"Три головні причини головні. Перша – Україна не виконала 11 маяків, які МВФ виставив Україні на початку 2017 року. З них умовно можна вважати, що виконаний один - так звана пенсійна реформа, яка навіть не виявилася реформою, бо система як була солідарною однорівневою, так і залишилася. Тільки умовно можна вважати, що 1 маяк у вигляді пенсійної реформи виконаний з 11. Друга причина – відсутність інвестиційних результатів по саміту Східного партнерства. Україна заявляла про "план Маршалла" на 50 млрд дол. на 10 років. У підсумку отримала слабеньку обіцянку 1,8 млрд євро на два роки. І це не інвестиції, а кредити. І третя причина – держбюджет України на 2018 рік. Він став останньою краплею, щоб МВФ відклало співпрацю з Україною. По ключових маяках, не лише по 11 первинних, а навіть по 4-х, які нам залишили, Україна не виконала жодного. Це і є головною причиною призупинення співпраці з МВФ і призупинення фінансування з Європейського союзу".

Подальше потурання та поступки Україні можуть спричинити іміджеві втрати для самого Міжнародного валютного фонду та Європейського cоюзу, стверджують експерти.

Володимир Воля, політолог-міжнародник:

"Время уступок закончилось. Раз уступили с тем, что условия не выполнены, деньги дали. Второй раз пошли на уступки, третий. Дальше идти на уступки, когда условия программы не выполнены, а деньги реализованы, для европейских политиков это большой риск. Это будет выглядеть, как вариант коррупции геополитической".

Те, що українська влада та Нацрегулятор упродовж останніх років уповають на кредити від МВФ та гроші інших західних партнерів, на переконання багатьох фахівців, свідчить про непрофесіоналізм парламенту, уряду та керівництва НБУ.

Як насідок – зараз підтримка України з боку Заходу висить на волосині. Та, схоже, чинну владу це не надто турбує. Зважаючи на те, що передвиборна кампанія вже на носі, кардинальних змін чи реформ у державі очікувати не варто.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram