Проект "Повітряний експрес" помре, не народившись
Загрузка плеера...

Київ – це ледь не єдина європейська столиця, яка не має швидкого та комфортного сполучення зі своїм найбільшим аеропортом. Владні "паперєднікі" хотіли вирішити цю проблему за допомогою побудови залізничної лінії. Проект назвали "Повітряний експрес", взяли на нього чималенький кредит у китайців, але нічого так і не зробили. Нинішня команда Міністерства інфраструктури не лише не здатна виправити помилки минулого, але й узагалі зібралася відмовитися від планів зі швидкісною електричкою.

Виявляється, з узятих в китайців 372 мільйонів доларів встигли витратити аж 50. От тільки на що – рішуче не зрозуміло, оскільки жодного прогресу в побудові залізниці не досягнуто. До того ж, процентна ставка у 6,5% річних для бюджету надто обтяжлива. За словами заступника міністра інфраструктури Віктора Довганя, наразі ведуться переговори щодо зменшення ставки до 2%. Якщо ж представники Піднебесної не погодяться – "Повітряний експрес", вірогідно, взагалі закриють, а гроші повернуть.  

До речі, це не перший випадок, коли Україна провалює інфраструктурний проект, до фінансування якого залучені іноземні інвестори. Разом з канадцями ми мали побудувати телекомунікаційний супутник "Либідь", на який узяли майже 300 мільйонів кредиту під урядові гарантії. Проте після розкрадання 8 мільйонів спорудження високотехнічного об’єкта накрилося мідним тазом.    

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram