Генасамблея ООН схвалила резолюцію про Крим
Загрузка плеера...

Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію щодо прав людини в окупованому Криму та Севастополі. Документ був внесений Президентом України Петром Порошенком. Його підтримали 70 країн, "проти" проголосували 26, включно з Росією, Білоруссю та Сербією, а 76 членів ООН вирішили утриматися.

Це вже третя з 2014 року подібна резолюція, що отримала схвалення Генасамблеї. Проте цього разу вона містить значну кількість нових важливих пунктів. Зокрема, ООН офіційно визнала наявність між Україною та Росією збройного конфлікту. Окрім того, документ враховує позов нашої держави до Гаазького суду, засуджує примус українців до прийняття російського громадянства, закликає припинити мілітаризацію Криму та призов українців до армії країни-агресора. Особливий акцент зроблено на проблемі зі свободою совісті та релігії, оскільки окупанти планомірно знищують в Криму Київський патріархат та переслідують мусульман.

Експерти стверджують: хоч резолюція насправді не дає вагомого зрушення в процесі деокупації півострова, як про це заявляють соратники Порошенка, проте вона свідчить про рішучість цивілізованого світу в підтримці територіальної цілісності України.         

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram