Сенат Румунії схвалив скандальну реформу
Загрузка плеера...

Незважаючи на суспільний спротив та масові акції протесту, Сенат Румунії ухвалив законопроект щодо внесення змін до системи правосуддя. Скандальну реформу підтримали усі 80 членів верхньої палати парламенту, які представляють правлячу Соціал-демократичну партію. Опозиція показово відмовилася брати участь у голосуванні.

Новий закон передбачає певні обмеження стосовно права президента республіки призначати членів вищих судових органів та генерального прокурора. Документ викликав критику не лише простих румунів, але й міжнародних організацій. Зокрема, у Єврокомісії вважають, що відбувається обмеження незалежності судової системи.

Останнє слово скаже президент Румунії Клаус Йоганніс, який також був скептично налаштований стосовно реформи. Глава держави має або підписати закон, або ж відправити його на доопрацювання. Втім, у будь-якому випадку зміни набудуть чинності нескоро. Опозиція заявила про намір позиватися до Конституційного суду. Тож на час розгляду справи реформа перебуватиме у підвішеному стані.  

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram