Нацбанк знову виділив кошти на рефінансування
Загрузка плеера...

Національний банк України надав рефінансування трьом українським фінустановам. Із цією метою регулятор виділив понад 4,5 мільярди гривень.

За інформацією НБУ, державні "Ощадбанк" та "Укргазбанк" отримали по два мільярди гривень кожен. Ще близько 600 мільйонів було надано "Альфа-Банку".

Кошти виділили на строк від 30 до 90 днів під заставу держоблігацій під 15,5% річних.

Раніше у Нацрегуляторі обговорювали необхідність надання кредитів "Ощадбанку" та "Укрексімбанку". Вони аргументували цю потребу погіршенням кредитних портфелів установ. 21 листопада Нацбанк надав рефінансування "Ощадбанку" на суму у три мільярди гривень.

Нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро України пред’явило Нацбанку підозру щодо співучасті регулятора в розтраті 12 мільярдів гривень рефінансування. Повідомлялося, що НБУ систематично видає кредити банкам, назви яких тримаються в таємниці.

Деякі експерти виправдовували Нацбанк. Вони запевняли, що установа приховує інформацію, оскільки побоюється паніки серед вкладників. Дехто ж запевняв, що регулятор надає кредити фінансовим установам, які ось-ось мають ліквідувати, з метою збагачення.

На думку значної частини банкірів, повернення "рефінансу" стало бізнесом для власників банків та окремих чиновників НБУ.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram