Хто і навіщо хоче скасувати голосування за Держбюджет?
Загрузка плеера...

Незадоволення Міжнародного валютного фонду, а також амбіції певних зацікавлених осіб - такі фактори, вважають експерти, могли стати причиною того, що депутати ініціювали скасування голосування за державний бюджет на 2018 рік.

Андрій Новак, голова Комітету економістів України:

"Перша – низка депутатів не отримали бажані рядочки у витратній частині з кругленькими сумами. Друга причина – вимоги МВФ, який незадоволений тим бюджетом, який прийнятий на 2018 рік, тому що у ньому є декілька економічних мін, які будуть по черзі вибухати у 2018-му році, якщо прийняти бюджет таким, яким він був проголосований. Комплекс із двох причин і дає зараз такі ініціативи наприкінці року, можливо, скасувати голосування за бюджет".

Ще однією заковикою, припускає економіст Андрій Новак, могло стати банальне політичне протистояння, яке останнім часом активно загострилося не лише у стінах українського парламенту.

Андрій Новак, голова Комітету економістів України:

"Може бути ще третє пояснення - суто політичне. Це такий собі удар по амбіціях чинного прем'єр-міністра, який, очевидно, через численні соціальні ініціативи хоче завоювати набагато більшу політичну вагу на політичному полі України. Можливо, це крок суто проти нього, щоб продемонструвати, що уряд працює неякісно, прийняв неякісний бюджет".

Як відомо, відповідні проекти постанов про скасування голосування за держбюджет-2018, яких є декілька, уже надійшли до апарату Верховної Ради. Розглянути їх планують 20 грудня. Однак експерти скептично оцінюють такі ініціативи.

Андрій Новак, голова Комітету економістів України:

"Це ще питання, чи депутати зможуть скасувати голосування, тому що для цього також треба більшість у парламенті. Оскільки пропрезидентська сила, а також сила, яка є з нею в коаліції, сьогодні мають більшість голосів. Ймовірність скасування прийнятого бюджету досить невисока".

Після вирішення цього питання парламентарії планують внести уточнення до держбюджету, які ініціювали в Міноборони. Тоді голова Верховної Ради Андрій Парубій зможе підписати документ головного кошторису країни і передати його на підпис Президенту України.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram