Цього тижня влада може вирішити долю Гонтаревої
Загрузка плеера...

Одразу три фракції порушили у парламенті питання про керівництво Національного банку України.

У понеділок голова "БПП" Артур Герасимов під час погоджувальної ради заявив, що у парламенті з’явилася політична воля для вирішення низки кадрових питань серед яких – призначення нового голови Нацбанку.

Уже у вівторок звільнення Гонтаревої з трибуни Верховної Ради зажадали спочатку в "Батьківщині".

Юлія Тимошенко, голова фракції "Батьківщина":

"Фракція "Батьківщина" наполягає, щоб питання відставки Гонтаревої було на четвер включено до порядку денного, щоби ця особа була відправлена у відставку, щоб була відкрита кримінальна справа по її зловживанням службовим положенням і корупції на можливостях Національного банку. А також практично саботаж і непрофесійність щодо ослаблення курсу гривні і, як наслідок, ошукання кожної людини в Україні".

Трохи пізніше лідер фракції "Радикальної партії" закликав президента подати кандидатуру на цю посаду.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ": 

"Фракція "Радикальної партії" вимагає негайного звіту у парламенті голови Національного банку Гонтаревої про результати роботи і відставки з посади голови Нацбанку Гонтаревої. Наша команда звертається з вимогою до Президента Порошенка виконати конституційну вимогу і внести до парламенту подання на призначення нового голови Національного банку. В умовах дестабілізації курсу гривні, в умовах знецінення заощаджень, обкрадання українців Нацбанк не може бути без керівника".

У "БПП" заявляють, що після консультацій залишилося дві кандидатури – чинний виконувач обов’язків голови НБУ Яків Смолій та банкір Володимир Лавренчук.

Перший заступник комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайло Довбенко у коментарях українським ЗМІ зазначив, що Президент готовий внести подання до парламенту, але до комітету документи ще не надходили. На думку депутата, Верховній Раді буде запропоновано для призначення саме кандидатуру Смолія.

Нагадаємо, Валерія Гонтарева подала заяву про відставку 10 травня і вже понад 7 місяців перебуває у відпустці. Згідно з Конституцією, керівника Національного банку Верховна Рада призначає і звільняє за поданням Президента.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram