За 2017 рік у світі загинуло 65 журналістів
Загрузка плеера...

У світі за 2017 рік загинула найменша кількість журналістів за останні 14 років. Таку інформацію оприлюднило видання Deutsche Welle.

Експерти припускають, що такі результати дав виїзд журналістів із найбільш небезпечних для роботи країн, зокрема із Сирії, Іраку, Ємену та Лівії.

Цьогоріч від 1 січня до 1 грудня через свою професійну діяльність у світі загинуло 65 журналістів. 39 із них убили умисно, а 26 загинули під час виконання професійних обов'язків. Жертвами стали 55 чоловіків та 10 жінок. Майже половина медійників загинули на територіях, де немає збройних конфліктів.

Спеціалісти визначили й найнебезпечніші країни для роботи ЗМІ – у 2017 році це були Сирія, Мексика, Афганістан, Ірак і Філіппіни.

Україну Deutsche Welle згадує в контексті викрадень 2 журналістів представниками незаконних формувань на непідконтрольній Києву території Донбасу. Мова йде про викрадення Станіслава Асєєва та Едуарда Неделяєва.

За інформацією медіа-експертів, у 2014 році на початку збройного конфлікту на Донбасі було викрадено понад 30 журналістів. У 2017 так викрали 2-х працівників ЗМІ. DW пояснює це зниженням інтенсивності бойових дій, зміцненням лінії фронту і тим фактом, що "нині на непідконтрольних Києву територіях Донбасу майже не залишилось критично налаштованих журналістів".

Нараз у всьому світі викраденими вважаються 54 журналісти. Більшість із них зникли в Сирії, Ємені та Іраку.

Станом на кінець поточного року 326 медійників перебувають за ґратами через свою професійну діяльність. Майже половина з них перебувають у Китаї, Туреччині, Сирії, Ірані та В'єтнамі.

Лише в одній Туреччині у в'язницях сидять понад 100 журналістів. Щонайменше 43 з них арештували через їхню діяльність. Причини решти ув'язнень невідомі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram