У Раді третій тиждень не працює антикорупційний комітет
Загрузка плеера...

Комітет із питань запобігання та протидії корупції не може зібратися після відсторонення з посади голови. Перенесене на 19-те грудня засідання, на якому народні депутати мали розглянути питання проведення конкурсу на аудитора НАБУ, було скасоване без оголошення причин.

Відповідно до закону про Національне антикорупційне бюро України, щороку діяльність відомства має перевіряти незалежна аудиторська комісія, яка має складатися з трьох членів – від Президента, уряду та Верховної Ради. Комісія здійснює вибіркову перевірку кримінальних проваджень, розслідування щодо яких було проведено НАБУ, і встановлює, наскільки ефективна його діяльність. Але найголовніше – саме аудитори мають повноваження давати рекомендації стосовно звільнення директора НАБУ, якщо було знайдено серйозні порушення у роботі відомства.

Верховна Рада так і не змогла визначитися із своїм кандидатом, хоча це питання неодноразово виникало у парламенті. На початку року в обхід процедури "БПП" та "Народний фронт" намагалися протягнути на цю посаду Найджела Брауна, замість погодженого профільним комітетом Роберта Сторча. Обидві кандидатури не набрали підтримки у сесійній залі. До призначення аудитора НАБУ депутати спробували повернутися влітку, але ці спроби також ні до чого не призвели.

У листопаді голови "БПП" та "Народного фронту" подали законопроект, який дозволяє звільнити директора НАБУ без аудиту, але документ раптом зник із порядку денного Верховної Ради після спричиненого ним скандалу.

Після того, як із посади голови профільного комітету було звільнено Єгора Соболєва, а виконувачем обов’язків призначили "фронтовика" Юрія Савчука, на порядок денний комітету було винесене питання про затвердження умов конкурсу та вимог до кандидатів на посаду незалежного аудитора НАБУ від парламенту. Тепер до його розгляду депутати планують приступити у середу, 20-го грудня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram