Депутати зосередили увагу на штурмі Жовтневого
Загрузка плеера...

У Верховній Раді розпочався останній цього року пленарний тиждень. Депутати не збиралися під куполом із часу бюджетної ночі. Обговорювали більше не порядок денний, а штурм Жовтневого палацу.

Артур Герасимов, голова фракції "БПП":

"Я хотів би звернутися до всіх тих, хто у суді хотів взяти на поруки Міхеїла Саакашвілі. До Юлії Тимошенко, до Юрія Деревянка та інших. Згідно закону, той хто бере на поруки, несе повну відповідальність за того, за кого ручається. Тому ви так само несете відповідальність перед суспільством за штурм Жовтневого палацу, де проходило дитяче свято. Ви так само, як і Саакашвілі винні у загрозі здоров’ю і життю сотень дітей, які на той час перебували у Жовтневому палаці".

Лідер "білосердечних" на погоджувальну раду голів фракцій та комітетів не прийшла. За неї віддуватися довелося заступникові.

Сергій Соболєв, заступник голови фракції "Батьківщина":

"Герасимов не знає, що його ніхто не передавав на поруки? Я думаю, що просто в цьому Печерському суді за спиною пана Саакашвілі повинен був стояти пан Порошенко, який повинен був просити високоповажний суд взяти на поруки пана Саакашвілі. Якого він привіз в країну, якому він надав українське громадянство. Якому він ввірив спочатку раду реформ, а потім Одеську ОДА".

До публічного засудження спроби захоплення міжнародного центру культури та мистецтв долучилося і керівництво парламенту.

Ірина Геращенко, заступник голови Верховної Ради України:

"Це несправедливо, якщо ми з вами робимо вигляд, що не помічаємо тих подій, які відбулися у неділю, коли під загрозу були поставлені життя і здоров'я простих громадян України через по-суті терористичні дії, в тому числі і народних депутатів України та інших так званих політиків, насправді це політикани, поблизу Жовтневого палацу. Я вважаю, що це та ситуація, яка потребує консолідованої заяви політичної від Верховної Ради України, що ми це засуджуємо".

Напередодні віце-спікер на своїй сторінці у соцмережі також зазначила, що дії біля Жовтневого потребують реакції не тільки "Батьківщини", а й "Самопомочі", чиї депутати також були присутні на місці подій.

Олег Березюк, голова фракції "Самопоміч":

"Я, на жаль, не вірю нікому. Богу і собі! Не знаю, що там сталося. Не знаю, хто там був. Вважаю, те, що сталося, або провокацією або великою дурістю.

Може, це моя параноя, ви перевірте, будь ласка. Коли у залі розглядаються надзвичайно важливі і складні питання, на балкон заводять просто масу дітей. А потім ключові люди в залі кажуть: діти на балконі! Я з історії навіть радянської пам’ятаю, хто завжди прикривався дітьми. Може, ми не будемо повторювати дурної історії".

Щодо порядку денного, дискусії між керівниками фракцій були не настільки бурхливі. Відповідно до заяв, цього тижня Верховна Рада може внести уточнення в щойно ухвалений держбюджет на 2018-й рік та нарешті повернеться до розгляду низки кадрових питань.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram