У Чернігові вкрали погруддя Коцюбинського
Загрузка плеера...

У Чернігові з могили відомого українського письменника Михайла Коцюбинського зник бронзовий бюст. Міська поліція відкрила за фактом крадіжки кримінальне провадження. Наразі слідчі встановлюють обставини злочину та шукають свідків події.

Правоохоронці припускають, що бюст письменника викрали вночі. Інакше зрізати й непомітно винести з кладовища пам’ятник вагою понад 100 кілограмів просто неможливо.

Ситуацію в соціальних мережах прокоментувала дружина правнука письменника Наталія Коцюбинська.

Наталія Коцюбинська, дружина правнука М. Коцюбинського:

"Яничари без історичної пам’яті і родового коріння збили погруддя і відвезли в невідомому напрямку, напевно на один з пунктів прийому металобрухту. Вседозволеність і безкарність у нашому місті процвітає. Надії на те, що бюст знайдуть, практично немає".

Як відомо, Михайла Коцюбинського поховали на Болдиній горі у Чернігові в 1913 році. У 1930-му на могилі письменника встановили пірамідальний чотириступеневий монумент із сірого граніту. А 1955-го року його замінили на бюст із бронзи.

Це не поодинокий випадок вандалізму на Чернігівщині за останній тиждень. 13 грудня в селі Крюково зруйнували бюст керівника партизанського руху в роки Другої світової війни Олексія Федорова.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram