Вандали забризкали кров’ю столичну Ханукію
Загрузка плеера...

Обурливий інцидент стався у неділю на столичній Контрактовій площі. Близько сьомої години вечора невідомі облили кров’ю святкову Ханукію, встановлену неподалік від пам’ятника Григорію Сковороді.

За свідченнями членів єврейської громади міста, це не перший акт вандалізму, здійснений цього року з подільською Ханукією. Кількома днями раніше на монументі, виконаному у формі світильника, з’явилося зображення свастики. За обома цими фактами правоохоронцями порушено карне провадження. Стаття 296 Кримінального кодексу України за подібне хуліганство передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до чотирьох років.    

Хануку святкують на честь дива, що сталося у єрусалимському Храмі після того, як він був очищений від осквернення сирійським царем. Чистої олії вистачало лише на один день горіння Менори, а на виготовлення та освячення нової потрібно було вісім днів. Проте визволителі Макавеї вирішили все ж запалити світильник, і він горів без упину весь час, поки готували нову олію. На згадку про цю подію і в ознаменування перемоги світла над темрявою віряни запалюють по одній свічці Ханукії усі вісім днів свята.       

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram