Уряд хоче "безвіз" для промислових товарів
Загрузка плеера...

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі збираються посилити ефективність ринкового контролю. Для цього тут пообіцяли створити спеціальну платформу, яка має об'єднати різні державні структури.

Справа в тому, що в рамках Угоди про асоціацію Україна зобов'язалась усунути технічні бар'єри у торгівлі. Для цього має бути створена система нагляду, що надійно захищатиме споживачів від підробок. Без цього Євросоюз не сертифікуватиме промислові товари з України.

Партнери з ЄС відзначили, що українське законодавство відповідає стандартам ЄС щодо ринкового нагляду. Втім, європейці незадоволені застосуванням цих законів на практиці. Моніторингова місія ЄС наголосила на проблемах з кадрами, з фінансуванням та з обміном інформацією між різними відомствами.

У Мінекономрозвитку стверджують, що нова платформа забезпечуватиме зв'язок між усіма зацікавленими сторонами.

Зазначимо, наступного року Міністерство економічного розвитку і торгівлі має провести моніторинг органів ринкового нагляду. До них належать податкові органи, ДСНС, Держлікслужба, Держпраці, Держекоінспекція, Держпродспоживслужба, а також архітектурно-будівельна інспекція та служба з питань транспортної безпеки.

У Кабміні сподіваються, що після покращення ситуації на ринку партнери з ЄС підпишуть з Україною угоду про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів. Заступник міністра Максмим Нефьодов назвав цей договір "безвізом" для українських товарів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram