В Україні демократію підтримують більше, ніж у деяких країнах ЄС
Загрузка плеера...

В Україні частка прихильників демократії за останні два роки зросла. Зараз цей показник у нашій державі більший, ніж у деяких країнах Східної Європи.

Водночас рівень задоволення громадян функціонуванням демократії є посереднім. За 10-бальною шкалою українці оцінили цей процес на четвірку. Такі результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова, яке провели у другій половині вересня 2017 року.

У соцдослідженні взяли участь респонденти з усіх областей України за винятком тимчасового непідконтрольних територій. Всього було опитано 2008 осіб.

Габріеле Бауманн, керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні:

"Я переконана, що результати цього дослідження демонструють, де є найбільший дисбаланс у відносинах між політиками та суспільством. Немає зараз довіри до політиків. Потребує особливих пояснень, чому саме зараз довіра людей до політиків, до політичних партій, до роботи парламенту перебуває на низькому рівні. У час, коли популізм досягає нового піку в Україні, важливо, щоб ми надали рекомендації, як має покращитися політична культура, та як має професіоналізуватися робота парламенту. Саме про це йдеться у цьому дослідженні.

Дослідження показує: в Україні стрімко зростає думка, що демократія є найкращим типом державного устрою. Цей показник в Україні є кращим, ніж у країнах Східної Європи, котрі є членами ЄС. Наприклад, Польща та Угорщини. Водночас рівень задоволення громадян функціонуванням демократії в Україні є посереднім".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram