Українці Раді поставили двійку, бо не довіряють
Загрузка плеера...

Довіра українських громадян до парламенту, політичних партій та окремих політиків на рівні двійки за 10-бальною шкалою. Такі результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова. Загалом наше суспільство не надто сильно цікавиться політикою. Таких наразі – 38%.

Юрій Якименко, заступник гендиректора з аналітичної роботи Центру Разумкова:

"Якщо пригадати ті умови, у яких обиралася Верховна Рада, що її нинішній склад на 60% оновлений, то можна сказати, що в той момент вона уособлювала у собі очікування громадян, якою вона має бути. У подальшому Верховна Рада працювала з точки зору законотворчості, вона працювала досить ефективно. Але що ми бачимо? На графіку видно низьку лінію, яка відображає підтримку Верховної Ради. Вона (підтримка ВРУ – ред.) останніми роками впала менш, ніж до 2%".

Щодо діяльності Верховної Ради України, то для 54% респондентів така тема є цікавою. При цьому 37% опитаних хотіли б отримувати більше інформації про державний бюджет, а ще майже третина – про діяльність депутатів у виборчих округах.

Що стосується інформації, яку українці отримують зі ЗМІ, про роботу парламенту, то переважна більшість зауважує, що вона негативна.

Юрій Якименко, заступник гендиректора з аналітичної роботи Центру Разумкова:

"56% громадян вважають, що вони отримують негативну інформацію про Верховну Раду. Тобто переважає негативна інформація. Це інформація про кнопкодавство, корупційні скандали і таке інше. Тільки чверть – 26% – визнають інформацію збалансованою, і 8% вважають інформацію про ВРУ переважно позитивною".

При цьому 79% громадян не користуються офіційними джерелами інформації.

Під час дослідження у людей поцікавилися їх думкою щодо потенційних політичних лідерів. 46% громадян поки не бачать в Україні таких осіб, які могли б ефективно керувати державою.

Водночас лише третина вважає, що їх особиста участь потрібна для того, аби ситуація в державі змінилася на краще. 47% населення такої потреби не відчувають. Проте готовність об'єднуватися в громадські організації для захисту своїх прав та інтересів висловив приблизно кожен третій респондент (31%). Половина українців до таких дій не готові.

Юрій Якименко, заступник гендиректора з аналітичної роботи Центру Разумкова:

"Взагалі усвідомлюють потребу власної участі у тому, щоб ситуація в країні змінилася – 33% громадян. Ні – 47%. Не можуть визначитися – 20%. Тобто тільки третина визнають, що їхня особиста участь щось може значити. Але залучення до громадської активності – 8%".

Соціологічне дослідження проводили у другій половині вересня поточного року в усіх областях України за винятком тимчасово непідконтрольних територій. Всього було опитано 2008 осіб.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram