У НАБУ вийшли за межі законодавчого поля України, - expert view
Загрузка плеера...

14 грудня в постійній рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork – політичний експерт Тарас Чорновіл, який в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу NewsNetwork розповів про причини протистояння між НАБУ та ГПУ. На думку експерта, причиною конфлікту стало те, що НАБУ почало працювати всупереч українського та європейського права.

Тарас Чорновіл, політичний експерт:

"Про відставку генерального прокурора немає навіть найменшого натяку, оскільки йде цілеспрямована атака, яка має достатньо чітке джерело, що пов’язане з особою директора НАБУ. У мене таке відчуття, що ще кілька кроків і директор НАБУ залишиться майже один, тільки з певною групою товаришів. Його політична команда умудрилась пересваритись з їхнім тематично найближчим союзником, керівником спеціальної антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким, а заяви Лещенка з цього приводу були, м’яко кажучи, вульгарні. Насправді, генеральний прокурор не може перевірити безпосередню роботу НАБУ, як розслідуються справи, та що сталося з впровадженням по Владиславу Каськіву, оскільки в ГПУ лишилася справа на 7,5 млн розкрадання, а НАБУ забрало справу на 800 млн. Що сталося зі справами по зловживанню Львівського міського голови та Саакашвілі у період його перебування в Одесі генеральний прокурор також перевірити не може, оскільки це може зробити тільки спеціальний антикорупційний прокурор, а якщо він цим буде займатися, то у Холодницького ситуація буде взагалі критична.

Ми можемо любити або не любити Луценка, але мусимо зрозуміти, що НАБУ вийшли за межі законного поля України, коли у питанні провокацій хабаря почали працювати у межах законодавства США, але європейське та українське право це жорстко забороняє, оскільки це рішення Європейського суду з прав людини та є у Європейській конвенції, але в Америці це діє. Тому НАБУ вважає, що воно може діяти за законами США, а не України. Це таємні агенти, які використовують американське законодавство на території України. Також було розголошення темниці слідства дружини військового прокурора, за яким були оперативні заходи з прослуховування телефонних розмов, де набралося 12 кримінальних справ, але їх віддали не спеціальному антикорупційному прокурору, а Генеральному прокурору України. Луценко достатньо довго намагався на це не реагувати, але кілька останніх подій привели до того, що нереагування буде злочином".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram