Україна вшановує ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Загрузка плеера...

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день в 1986 році державна комісія СРСР ввела в експлуатацію комплекс захисних споруд четвертого енергоблоку станції, відомий як об'єкт "Укриття" або ж просто "Саркофаг".

Пам'ятна дата була заснована Указом президента України Віктора Ющенка від 10 листопада 2006 року. Згідно з офіційними даними, статус ліквідаторів отримали близько 600 тисяч чоловік. Першими до палаючого реактора прибули члени бригади пожежників під керівництвом майора Леоніда Телятникова. Шестеро вогнеборців померли протягом кількох тижнів від радіаційних опіків і гострої променевої хвороби. Їх імена - Микола Титенок, Володимир Правик, Віктор Кібенок, Василь Ігнатенко, Микола Ващук і Володимир Тишура. Їх жертва, а також жертва десятків тисяч інших ліквідаторів не повинна бути забута...

На будівництві об'єкта "Укриття" працювали близько 90 тисяч осіб. Всього за 206 днів їм вдалося звести над реактором конструкцію з 400 тисяч кубометрів бетонної суміші і 7 тисяч тонн металу. На жаль, "Саркофаг" був лише тимчасовим рішенням. Під впливом радіації він повільно руйнувався. У 2007 році почалося спорудження об'єкта "Арка", покликаного захистити енергоблок від впливу навколишнього середовища. Зрештою 29 листопада 2016 року конструкцію успішно насунули на будівлю енергоблоку.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram