Опозиція Венесуели отримала премію імені Сахарова
Загрузка плеера...

У Страсбурзі відбулось вручення премії ім. Андрія Сахарова. Цією нагородою Євросоюз щороку відзначає борців за права людини. Церемонія вручення пройшла у приміщення Європарламенту.

Цьогоріч обрали не одну людину, а цілу категорію населення однієї з країн. У Євросоюзі заявили, що премію одержують опозиціонери та політв'язні Венесуели. Європарламент відзначив, що ця держава переживає економічну і політичну кризу. Опозиція намагається протистояти президенту країни Ніколасу Мадуро. Впродовж року тут неодноразово спалахували протести. Нещодавно Мадуро заборонив брати участь у виборах чотирьом найбільшим опозиційним партіям. Такий крок він пояснив тим, що ці політичні сили раніше закликали бойкотувати вибори.

Під час церемонії вручення голова парламенту Венесуели нагадав, що у ході протестів загинуло більше 150 людей. Близько 300 осіб через свою політичну позицію опинились за ґратами.

Премію імені Сахарова, лауреата Нобелівської премії миру, радянського вченого і дисидента вручають з 1988 року. Грошова винагорода становить 50 тис. євро.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram