Гриневич не хоче змінювати закон про освіту
Загрузка плеера...

Голова Міністерства освіти і науки України Лілія Гриневич стверджує, що не буде змінювати мовну статтю закону про освіту, яка передбачає навчання українською мовою для представників національних меншин.

Гриневич заявила, що Венеціанська комісія дала одну основну рекомендацію – продовжити перехідний період перед запровадженням нових норм. У нинішньому варіанті перехід на нові стандарти заплановано на 2020 рік.

Міністр освіти стверджує, що висновки Венеціанської комісії не зобов'язують Київ виправляти той закон, який розглядали у Євросоюзі. Натомість Міносвіти хоче визначити тривалість перехідного періоду у законі про середню освіту. Тут же мають бути закріплені моделі викладання мов нацменшин. Міносвіти збирається передати законопроект до Верховної Ради навесні.

Зазначимо, Угорщина заявила, що підтримуватиме Україну лише у разі повного виконання рекомендацій Євросоюзу. У Будапешті також вимагають, щоб влада провела діалог з представниками національних меншин і не зменшувала нинішні права людей.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram