У Відні екс-міністра судять за корупцію
Загрузка плеера...

На відміну від України, в Австрії чиновників, винних у корупції, судять незалежно від строку давності їх злочинів. Вперше в історії країни на лаві підсудних опинився колишній член уряду. На вирок Феміди очікує екс-міністр фінансів Карл-Гайнц Грассер.

За версією слідства, у 2004 році посадовець в обмін на "відкат" допоміг приватному інвестору виграти тендер на продаж 60 тисяч державних квартир. Після перемоги компанії на торгах Грассер отримав 1% від загальної суми угоди, що становила 961 мільйон євро. Тобто, обсяг незаконного збагачення міністра склав майже 10 мільйонів у єдиній валюті ЄС.

Варто зазначити, що прокуратура Австрії особливо не поспішала з передачею справи до суду. Слідство тривало довгих вісім років, і ще на стільки ж може розтягнутися й розгляд провадження людьми в мантіях. Причина у величезному обсязі матеріалів: окрім Грассера, обвинуваченими проходять ще 14 чиновників, причетних до тендерної схеми, а кількість свідків сягає 165 осіб. Міністру та його посіпакам загрожує щонайменше 10 років тюремного ув’язнення.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram