Юристи не сильно довіряють новому Верховному суду
Загрузка плеера...

Верховний суд України має почати роботу 15 грудня. Зараз стало відомо, як до нового органу судової влади ставляться юристи. Результати дослідження на одному з інформаційних порталів опублікував член Громадської ради доброчесності Роман Куйбіда.

Опитування проводили у середовищі фахівців правничої сфери. Виявилось, що новому органу довіряють менше половини опитаних (40%). Приблизно стільки ж людей заявили, що вірять лише окремим суддям. Кожен десятий юрист заявив, що не довіряє нікому з посадовців. Більше половини правників вважають, що оновлений Верховний Суд не зможе протистояти політичному впливу.

Відзначимо, головою ВСУ стала Валентина Данішевська, яка раніше працювала у благодійному фонді і вела індивідуальну адвокатську діяльність. Жінка має позитивний відгук від Громадської ради доброчесності. Щоправда, деякі експерти зазначають, що професійний рівень очільниці Верховного Суду викликає сумніви. Зокрема, згадують про те, що Данішевська отримала юридичну освіту заочно, при цьому серед її оцінок чимало трійок. Крім того, експертів непокоїть, що Данішевська протягом останніх 15 років працювала у правничому центрі, а не у державних структурах, і може не знати реалій судової системи.

Щоправда, результати опитування свідчать про те, що більше довіри викликають саме ті люди, які не пов'язані з державним сектором.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram