Українських журналістів нема кому захистити
Загрузка плеера...

Кожні чотири дні в Україні б’ють представників засобів масової інформації.

Таку статистику озвучив глава Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко на міжнародній конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі, що проходила у Відні.

Під час панельної дискусії "Свобода ЗМІ та безкарність за вбивства журналістів" очільник НСЖУ поінформував присутніх про відсутність прогресу в резонансних розслідуваннях убивств Павла Шеремета, В'ячеслава Веремія та Григорія Гонгадзе.

За словами Томіленка, напади на працівників ЗМІ продовжуються через відсутність прецедентів успішного покарання тих, хто винен у цих злочинах. Також він назвав основні інструменти у боротьбі з насильством для журналістів. Серед них: журналістська солідарність, яка передбачає всебічне освітлення порушення прав колег, та журналістські розслідування щодо безкарності за моральне або фізичне насильство над медійниками.

"Також серед факторів, які допоможуть подолати зростання агресії по відношенню до журналістів – публічна звітність силовиків, посилення міжнародного співробітництва і тиск на владу", - підсумував Томіленко.

Нагадаємо, раніше НСЖУ опублікувала результати моніторингу, відповідно до яких за одинадцять місяців 2017 року в Україні зафіксовано 85 випадків фізичного насильства над журналістами.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram