МОЗ хоче, щоб діти їли менше
Загрузка плеера...

Міністерство охорони здоров'я переглянуло стандарти харчування для українців. Нові норми споживання білків, жирів і вуглеводів затверджено наказом міністерства, документ уже набув чинності.

Кількість калорій, які щодня рекомендують споживати дорослим людям, залишилась такою ж, а от норми для дитячого харчування знизили. Чиновники МОЗу вирішили, що малеча і підлітки (з 3 до 17 років) мають споживати на 15% менше калорій. При цьому у міністерстві радять давати дітям менше жирного і солодкого, натомість збільшити кількість м'яса (білкової їжі). Дорослим, до речі, також радять вживати менше вуглеводів, зробивши акцент на білках та жирах. Стандарти харчування для літніх людей майже не змінились. МОЗ рекомендує їм лише зменшити кількість жирної їжі.

Експерти зазначають, що попередні, більш високу норми харчування для дітей відповідали стандартам Всесвітньої організації охорони здоров'я. Щоправда, деякі дієтологи вважають, що дітям дійсно потрібно менше їсти, адже вони ведуть не надто активний спосіб життя.

У Міністерстві охорони здоров'я стверджують, що новий режим харчування більш збалансований. У відомстві наголосили, що стандарти харчування не переглядали вже 18 років, і застарілі норми провокували надмірну вагу і ожиріння у дітей.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram