Ріст мінімалки несе нові фінансові ризики
Загрузка плеера...

Поки Президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр Володимир Гройсман вправляються у красномовстві щодо рівня мінімальної зарплати для населення: 4100 гривень чи 3 723 гривні, яка вже буде з 1 січня 2018-го, на українців чекають чергові економічні потрясіння.

У будь-якому випадку, яким би не був розмір цих виплат, після підвищення в Україні варто очікувати ще більшої тінізації економіки. Не виключають фахівці і зростання кількості безробітних громадян.

Кирило Молчанов, політолог:

"Часть бизнеса либо закроется, либо уйдет в тень в плане выплаты заработных плат в конвертах".

Штучне збільшення доходів населення спричинить і зменшення кількості субсидіантів, які отримують дотації від держави на оплату комунальних послуг.

Кирило Молчанов, політолог:

"Второе, я думаю, это субсидии. Задача правительства – поднятием минимальной зарплаты максимально ударить по количеству граждан, которые будут получать субсидии. На следующий год заложено 46 млрд в бюджете на субсидии. При нынешних тарифах этого не хватит. МВФ требует еще поднять тарифы на газ на 18%. Плюс, наверняка, подорожает еще горячая вода и отопление. Поэтому все действия правительства, которые направлены по социальным выплатам, скорее всего, будут съедены инфляцией. Так что рассчитывать на то, что уровень жизни возрастет, думаю, не приходится".

Та й зрештою цю мізерну надбавку, яка складає приблизно 15%, банально з'їсть інфляція, яка зростає швидше, ніж держава підвищує соціальні стандарти.

Кирило Молчанов, політолог:

"Это все приведет к колоссальному росту инфляции, и заложенные 9% в госбюджете на следующий год, однозначно нереалистичный показатель. Потому что только национальная валюта обесцениться минимум до 29 грн 20 коп. Плюс поднятие минимальной зарплаты".

Наразі експерти переконані, що збільшення мінімальної зарплати економічно не обґрунтоване, усе це робиться виключно заради зменшення соціальної напруги в Україні.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram