Нардепи отримуватимуть щонайменше 40 тис. грн
Загрузка плеера...

Щонайменше 40 тисяч гривень відтепер отримуватимуть народні депутати, підрахували експерти. І це без урахування премій, різноманітних надбавок за інтенсивність праці, роботу із секретними матеріалами, наукові ступені тощо. Усе це завдяки постанові, яку парламентарії прийняли минулого тижня у сесійній залі.

Андрій Павловський, експерт із соціальних питань:

"Згідно з цією постановою, простий народний депутат, член комітету отримує посадовий оклад, який дорівнює 10 прожитковим мінімумам, який із 1 січня 2018 року складатиме 1762 гривні. Тобто посадовий базовий оклад, від якого ведеться розрахунок зарплати народного депутата, складатиме 17620 гривень".

Народні обранці вирішили, що оплата їхньої важкої праці має бути прирівняна до роботи членів уряду. За словами експертів, це дає змогу депутатам "накрутити" собі надбавку до посадового окладу приблизно на 50%.

Андрій Павловський, експерт із соціальних питань:

"Ніхто не скасовував надбавку за так звану інтенсивність праці, це теж 50%. Тобто вже два посадові оклади. Плюс, хто має наукове звання – 10% до окладу, хто знає іноземну мову – ще 10%, всі депутати мають право передивлятися документи, які мають гриф секретності – за таку роботу ще 10%. Якщо ти маєш звання заслужений аграрій чи юрист – ще 10%. Тобто можна надбавками нагнати собі десь до 40 тис. грн".

Усі ці грошенята на оплату праці нардепів братимуть із державного бюджету.

Ігор Гарбаркук, економіст:

"А що таке бюджет – це податки, це акциз, це те, що вони фіскальним методом беруть у населення України, у бізнесу України. Це можна брати у тому випадку, коли економіка зростає, а якщо економіка падає, трудова міграція добігає до мільйона людей на рік, оце показники економічної політики уряду".

Тобто у той час, коли влада рекомендує простим українцям щільніше затягувати паски та звикати економити, себе обділяти вона не збирається.

Ігор Гарбаркук, економіст:

"Уся реформа і вся діяльність уряду полягає у тезі "плати більше" за проїзд, за продукти, за газ, за воду і так далі. А коли у нас "головні дієтологи" країни Рева та Розенко, у яких обличчя не завжди поміщаються в екран телевізора, розказують, як нам треба жити, про те, що ми багато їмо, то можна сказати, що совісті в людей немає".

Якщо минулого року нардепам не вдалося підняти собі зарплатню через значний суспільний резонанс, то цього разу пильність громадян вдалося приспати протистоянням між правоохоронними та антикорупційними відомствами, а також шоу із затриманням Саакашвілі.

За словами експертів, збільшення зарплатні нардепам фактично у два рази відповідає реальному показнику зростання інфляції. Чого не скажеш про рівень соціальних стандартів для населення: розмір мінімальної зарплати, пенсії та прожиткового мінімуму тощо.

Андрій Павловський, експерт із соціальних питань:

"Це є фактичним показником зростання інфляції та споживчих цін. Тобто в цьому плані депутати відслідковують реальні показники, і відповідним чином індексують заробітні плати. Тільки вони мовчать, що прожитковий мінімум зросте в середньому на 100 грн протягом наступного року, а собі вони збільшили не на 100 грн, а удвічі".

На переконання експертів, це один зі способів легалізувати свої статки, адже після оприлюднення нажитого високопосадовцями майна в електронних деклараціях, їм треба якось відбілитися.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram