Звільнення Соболєва – помста влади опонентам
Загрузка плеера...

Звільнення Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного комітету експерти вважають політично вмотивованим рішенням влади, щоб узяти під свій контроль роботу Національного антикорупційного бюро України. Днем раніше це хотіли зробити, поставивши на голосування у сесійній залі відповідний законопроект. Проте автори документу в останню мить передумали.

Руслан Бортнік, політолог:

"Це намагання знищити незалежність НАБУ від української влади тільки в інший спосіб. Адже голова антикорупційного комітету контролює питання обрання аудитора НАБУ. Аудитор НАБУ формує висновки стосовно діяльності Національного антикорупційного органу, які можуть бути і є єдиною підставою для звільнення керівника НАБУ. Тобто для звільнення Артема Ситника. Оскільки владі не вдалося протягнути законопроект, який би дозволив просто у парламенті звільняти Ситника без будь-яких підстав, тому що Захід на це різко відреагував, то вирішили зайти з чорного ходу: звільнити голову антикорупційного комітету, щоб обрати потрібного аудитора, який зробить потрібні висновки, які дозволять чи взяти на гачок Ситника, чи взагалі його звільнити".

Ще одна з причин звільнення Єгора Соболєва, на думку політолога Руслана Бортніка, – це політична помста влади своїм опонентам.

Руслан Бортнік, політолог:

"Це певна помста, тому що влада цього тижня продемонструвала певну слабкість, безсилля в ситуації з Саакашвілі, таким чином вони намагалися це компенсувати".

Однак такі антикорупційні ініціативи з боку чинної влади, на переконання експертів, це все одно що пиляти сук на якому сидиш. Адже на носі передвиборча кампанія, і подібні вибрики можуть негативно вплинути на співпрацю України та Заходу, зокрема, і в контексті виборів 2019-го року.

Руслан Бортнік, політолог:

"Це намагання боротися з західними політичними активами, які прийшли в результаті часткових реформ, які сьогодні не дозволяють переобратися нашій корумпованій владі у 2019 році. Це або намагання домовитися із заходом, щоб вони дали відмашку і підтримали у 2019 році, або знищити ці активи. Якщо продовжать ефективно працювати НАБУ, залишиться опозиція, то вони розгромлять інформаційно і юридично владу до 2019 року. І переобратися не буде можливості.

Наразі Антикорупційний комітет Верховної Ради після звільнення Єгора Соболєва взагалі може залишитися без керівника. У Європейському Союзі висловили занепокоєння з приводу такої ситуації, а також із приводу зростання конфронтації між правоохоронними та антикорупційними органами.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram