Мін'юст жаліється на НАБУ через обшуки
Загрузка плеера...

Співробітники Національного антикорупційного бюро України провели обшуки в Міністерстві юстиції. Про це на брифінгу в п’ятницю, 8 грудня, заявила перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька.

Наталія Бернацька, заступник міністра юстиції:

"О 07:15 ранку, коли в приміщеннях Міністерства юстиції ще не було нікого зі співробітників, до приміщення на вулиці Городецького увірвалися співробітники НАБУ, які так представилися охороні. Вони прорвалися всередину будівлі, там знаходилася на той момент лише прибиральниця. Вони вилучили у неї ключі від всіх кабінетів, які були, зайшли в один з кабінетів, де знаходяться матеріали справ у Європейському суді з прав людини, і закрилися всередині з прибиральницею".

Бернацька заявила, що детективи перебували в кабінеті близько півгодини, поки працівники Мін'юсту не почали сходитися на роботу і вимагати через закриті двері пояснень. Тоді співробітники НАБУ нібито покинули приміщення через чорний вихід.

Заступник міністра юстиції також зазначила, що після цього пройшли слідчі дії ще й удома у однієї співробітниці міністерства. Обшук начебто проводили 3 працівники НАБУ, які залишили на столі протокол обшуку.

У бюро підтверджують, що проводили обшуки, проте зазначають, що вони були абсолютно законними.

Олександр Караєв, керівник підрозділу детективів НАБУ:

"1 червня 2017 року головним підрозділом детективів було зареєстровано кримінальне провадження. Вказано у кримінальному провадженні: наслідками є можлива незаконна розтрата суми понад 54 млн грн за безпосередньої участі службових осіб Міністерства юстиції".

Керівник підрозділу детективів НАБУ наголосив, що ще 6 грудня Бюро направило до Мін'юсту ухвалу слідчого судді щодо необхідності надати антикорупціонерам певний пакет документів, що є речовими доказами. Начебто після цього в міністерстві частину паперів було знищено, а іншу вивезли за межі установи.

Наразі Мін'юст звернувся до генпрокурора із заявою про злочин, вчинений співробітниками НАБУ у відомстві.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram