У Коцюбинському під загрозою опалювальний сезон
Загрузка плеера...

Упродовж тижня у Київському апеляційному господарському суді відбувалися засідання щодо повернення котелень у селищі Коцюбинському, що на Київщині, у власність громади.

Річ у тому, що в селищі тривалий час є проблема з теплопостачанням. Як розповіли представники громади та селищна голова Ольга Матюшина, компанія "Мастер-Енерго", яка постачає тепло громадянам, два роки збирала кошти з населення. Проте "Нафтогаз" не отримав за цей час жодної копійки. Через це компанії не давали лімітів газу. Натомість, кажуть представники громади, суми, сплачені споживачами, виводилися з рахунків.

Ольга Матюшина, голова смт Коцюбинське:

"Мене обрали селищним головою у жовтні 2015 року. Попереднім головою взагалі не були передані документи. З цього приводу було порушено кримінальну справу. Щодо непорядної діяльності ТОВ "Мастер-Енерго" в селищі. На попередніх засіданнях ними наголошувалося, що опалювальний сезон 2016 року було проведено нормально. Присутні тут можуть підтвердити, що нормальним це не можна назвати. Люди чергували і не пускали газову службу, щоб не відключили газ. Так як ТОВ "Мастер-Енерго" не платив "Нафтогазу" і Облгазу за надані послуги і природній газ за 2015, 2016, 2017 роки".

Окрім цього, влітку товариство з обмеженою відповідальністю ("Мастер-Енерго") через центр КП Київської облради "Готово" приватизувало котельні на ПрАТ "Коцюбинські тепломережі". Таку схему представники громади називають рейдерством. Через що кілька тисяч мешканців селища Коцюбинське просиділи тривалий час, аж до листопада, без тепла в оселях, а зараз під загрозою опалювальний сезон.

Ольга Матюшина, голова смт Коцюбинське:

"Станом на зараз усі об'єкти отримують теплопостачання на належному рівні. Опалення запущено в аварійному режимі. Запустило УЖКГ "Біличі". Воно юридично не має можливості укладати угоди з населенням. Тобто питання відшкодування. Ми ж розуміємо, коли населення поступово платить, а зовсім інше, коли треба закривати ліміти на грудень і січень, а платіжного балансу немає. Тобто напередодні нового року ми опинимося у досить важкій ситуації".

Поки що стратегічні об'єкти перебувають у приватній власності. Через це селищна рада не може передати котельні іншому товариству або своєму комунальному підприємству, щоб опалювати домівки. Люди разом із головою селища Ольгою Матюшиною та прокуратурою вирішили у законний спосіб шукати справедливості.

Питання повернення котелень у власність громади в суді першої інстанції вони виграли. Проте уповноважені представники ПрАТ "Коцюбинські тепломережі" подали апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. Зараз справа розглядається у Київському апеляційному господарському суді. Зокрема, п'ятого, шостого та сьомого грудня судді розглядали цю справу.

За цей час ініціатори апеляції то змінювали захисників, то клопотали дати їм час на ознайомлення з матеріалами справи, потім вимагали відводу суддів та призначення нових, щоб розпочати розгляд справи спочатку. Потім апелянти заявили про тиск на них із боку присутніх на засіданні представників громади Коцюбинського та медіа. А під час крайнього засідання, за дивним збігом обставин, до суду надійшло повідомлення про мінування будівлі.

"Увага! Будівлю компанії заміновано. Просимо усіх терміново вийти з приміщення. Ліфтом не користуватися".

Активісти, які ходять на кожне засідання, припускають, що все це робиться навмисно для затягування розгляду справи.

Ольга Матюшина, голова смт Коцюбинське:

"Ми бачимо спротив зі сторони опонентів. Уже вдалися до перекупки журналістів. Вони навіть не приховували цього, заявили про це під час засідання. Сьогодні вдалися до мінування суду. З виразу обличь я не побачила, що люди були перелякані. У заручниках 10 тисяч людей. Сподіваюся, що керівництво області і держави підтримає громаду Коцюбинського, і нам спільними зусиллями вдасться зберегти теплопостачання до 14 числа".

Натомість представники ОДА та ТОВ "Мастер-Енерго" представляють ситуацію з котельнями так, мовляв зрив опалювального сезону – це провина місцевої влади. Приблизно такою була інформація і в деяких медійних матеріалах, які, на думку активістів та громади, були зроблені на замовлення зацікавленої бізнес-сторони.

Віталій Василик, адвокат:

"Наскільки мені відомо, "Мастер-Енерго" справно сплачувало за газ. Наскільки мені відомо, з моменту надходження такої собі чи революційної, чи якоїсь іншої влад, перестали узгоджуватися тарифи. Така ситуація не лише у Коцюбинському".

Після повідомлення про мінування Апеляційного господарського суду столиці (7 грудня) один з адвокатів Віталій Василик клопотав про перенесення засідання, оскільки йому треба на інше засідання в іншому суді. Ще один адвокат подала клопотання про перенесення розгляду справи, бо вона не може бути присутньою через сімейні обставини.

Суддя:

"У якійсь іншій справі він має бути о 15.30. Не може бути присутній на розгляді цієї справи. Просить відкласти на більш пізню дату. Ми зрозуміли, що людина зайнята в іншій справі. Ще є клопотання від Ірини Миколаївни. Прошу відкласти розгляд справи у зв'язку з особистими обставинами ,госпіталізацію моєї мами, термінове оперування. Визнати обставини поважними та відкласти розгляд справи на більш пізню дату".

Долю котелень будуть вирішувати 14 грудня. На цю дату призначене чергове судове засідання у Київському апеляційному господарському суді.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram