Угорщина просить ОБСЄ направити місію на Закарпаття
Загрузка плеера...

Угорщина закликала Організацію з безпеки та співробітництва в Європі направити постійну місію до Закарпатської області через начебто напружену ситуацію у регіоні, що виникла після ухвалення в Україні закону про освіту.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто на 24-му засіданні Ради міністрів ОБСЄ у Відні. При цьому він зазначив, що в регіоні відбуваються антиугорські демонстрації.

Він повідомив, що уряд Угорщини занепокоєний через мітинги, під час яких зафіксовані факти наруги над національними символами.

Глава МЗС Угорщини нагадав про ухвалення закону "Про освіту" в Україні та зазначив, що він викликав розчарування офіційного Будапешта.

Сіярто наголосив, що закон обмежує права осіб, що належать до нацменшин, у частині освіти рідною мовою. Він абсолютно суперечить двостороннім та багатостороннім зобов'язанням України.

Також Угорщина висунула дві умови у контексті українського закону про освіту. Перша – жодне з прав угорської меншини не може бути відчужене. Друга – закарпатські угорців мають самі погодитися на зміни у законодавстві щодо освіти.

Сіярто наголосив, що як тільки ці дві умови будуть виконані, угорський уряд не стане перешкоджати Україні.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram