Депутати поставили під загрозу Угоду про асоціацію
Загрузка плеера...

Прийнятий у першому читанні Верховною Радою законопроект "Купуй українське" порушує Угоду про асоціацію з Європейським союзом. Про це заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

На думку держслужбовця, проект несе великі корупційні ризики та накладає додаткові витрати на бюджет. І його впровадження – це спроба протиснути в ProZorro мега-корупційну схему, замасковану під "підтримку вітчизняного бізнесу".

Нефьодова заявив, що в ЄС уже зреагували на таке рішення українського парламенту. Євросоюз вже надіслав офіційного листа, що це порушення Угоди про асоціацію.

Проти ініціативи депутатів виступила й віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона стверджує, що законопроект суперечить положенням Угоди в розділі "Державні закупівлі" щодо принципу недискримінації між іноземними та вітчизняними постачальниками. Чиновник додала, що так званий проект "Купуй українське" порушує ще й зобов’язання нашої держави в рамках Світової організації торгівлі.

Законопроект вже активно обговорюють у соціальних мережах. На думку більшості користувачів, після його ухвалення українців затиснуть у ще більші рамки, а ЄС може відмовитися від тісної економічної співпраці з Україною.

Як відомо, депутати прийняли зазначений законопроект у першому читанні на засіданні у четвер, 7 грудня. Він передбачає надання під час держзакупівель преференції українським підприємствам, навіть якщо їхні послуги будуть коштувати дорожче за іноземні на 43%.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram