Порошенко сформує більшість у НКРЕКП
Загрузка плеера...

Президент України Петро Порошенко отримав право призначати членів Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Надання Президенту таких повноважень підтримали у Верховній Раді.

При цьому члени НКРЕКП, як і раніше, мають проходити конкурсний відбір. Проте тепер гарант отримав право обирати людей, які керуватимуть організацією тимчасово – до призначення основних членів комісії. Гарант повинен призначити людей на всі вакантні місця. У законі зазначено, що такі особи можуть перебувати на посаді не довше трьох місяців.

Розширення президентських повноважень пояснюють необхідністю забезпечити стабільну роботу Нацкомісії, яка вже близько місяця не може працювати через відсутність кворуму. До НКРЕКП мають входити сім членів, зараз через планові звільнення у комісії залишились лише три людини. Такої кількості голосів недостатньо для ухвалення рішень. Тепер, якщо Петро Порошенко призначить посадовців на вільні чотири місця, президентські члени НКРЕКП отримають кількісну перевагу.

Відзначимо, що після того, як НКРЕКП збере кворум, члени комісії мають переглянути тарифи на електроенергію за формулою "Роттердам+". Експерти вважають, що затримка у розгляді цього питання призведе до підвищення цін для споживачів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram