Нардепи заднім числом підвищили собі зарплати
Загрузка плеера...

Народні депутати України вирішили, що мають отримувати стільки ж, скільки і члени Кабінету Міністрів. У Верховній Раді заднім числом підняли посадові оклади. Парламентарії прийняли проект постанови про фінансове забезпечення, що передбачає зміну розрахунків уже з жовтня. Документ підтримали 235 народних обранців.

Оклади нардепів прив'язали до прожиткового мінімуму, який сьогодні становить 1600 грн. За новою постановою, спікер Верховної ради матиме оклад у 19 200 грн, його заступники – близько 18 тис. грн. Голови фракцій і комітетів отримуватимуть трохи менше 17 тисяч.

Відзначимо, що це лише оклади. ЗМІ підрахували, що, з урахуванням премій і надбавок, в середньому нардепам мають платити близько 40 тис. грн.

Підвищити собі зарплати народні обранці намагалися ще рік тому. Минулої осені у парламенті вирішили прив'язати виплати до рівня мінімальної зарплати. Після значного суспільного резонансу у Верховній Раді нібито забули про цю ідею, проте вже через два місяці народні обранці повернулись до цієї ідеї і проголосували за прив'язку окладів до прожиткового мінімуму. Втім, за кілька тижнів цю постанову все ж відхилили.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram