Прем’єр Польщі подала у відставку
Загрузка плеера...

У четвер, 7 грудня, голова уряду Польщі Беата Шидло подала у відставку. Про своє рішення жінка заявила під час засідання у штаб-квартирі правлячої партії "Право і Справедливість".

Сейм не став голосувати за відставку Шидло. Але оскільки у найближчі дні очікується зміна уряду, політичний комітет правлячої партії вже висунув кандидатуру на вакантну посаду віце-прем’єр-міністра, міністра розвитку Матеуша Моравецького.

Посилаючись на неофіційну інформацію, Шидло не планують повністю усунути від влади. Її призначать віце-прем'єром.

У партії "Право і Справедливість" таку зміну пояснили зовнішніми та внутрішніми викликами, які постали перед політичною силою. Та, за інформацією деяких ЗМІ, напередодні відставки польська опозиція звинуватила екс-прем’єрку у погіршенні відносин з Україною.

Як відомо, Беата Шидло стала прем’єр-міністром після перемоги партії "ПіС" на парламентських виборах у 2015 році.

Раніше польські журналісти повідомляли, що найближчим часом відбудеться реформування уряду. Його планували провести після голосування за судову реформу. Голосування вже відбулося, а тому оголошення нового складу кабміну очікується вже наступного тижня.

Спочатку припускали, що урядом керуватиме Шидло або ж до влади знову повернеться Ярослав Качинський. Але з 5 грудня кандидатом номер один на пост прем’єра країни було неофіційно оголошено Матеуша Моравецького.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram