ГТС України обслуговуватиме Францію і Голландію
Загрузка плеера...

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" підписала меморандум про використання газотранспортних систем України. Користуватись українськими ГТС хочуть голландська і французька компанії. До того ж, досі тривають перемовини з італійцями та словаками.

Втім, у "Нафтогазі" уточнили, що зараз йдеться лише про оренду виробничих потужностей. Партнерів, які будуть займатись управлінням українського оператора ГТС, обиратимуть через конкурс. Умови відбору мають затвердити у Кабінеті Міністрів та у парламенті.

Відзначимо, розподілення функцій зберігання і транспортування газу необхідне для того, щоб українські газотранспортні системи пройшли європейську сертифікацію. Восени "Нафтогаз" таки почав реорганізацію. Окрему державну структуру "Оператор ГТС України" створили на базі "Укртрансгазу" (дочірнє підприємство "Нафтогазу"). Організація повинна виробити механізми управління і потім передати функції "Магістральним газопроводам України".

У європейському енергетичному співтоваристві хочуть, щоб держава продала частину акцій оператора ГТС. У "Нафтогазі" вважають, що залучення іноземних агентів до управління державною компанією позитивно вплине на обсяги транзиту палива. У корпорації підрахували, що цього року на транзиті заробили близько 3 млрд дол.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram