Туреччина вимагає від Греції перегляду кордонів
Загрузка плеера...

Перший за 65 років візит президента Туреччини до Греції розпочався не з дружніх заяв, а зі взаємних звинувачень. Реджеп Таїп Ердоган під час спілкування зі своїм колегою Прокопісом Павлопулосом висунув Елладі територіальні претензії.

Турецький лідер вважає, що Лозаннський договір, який визначив кордон між двома державами після Першої світової війни, є несправедливим. В першу чергу, мова йде про острови у Егейському морі, які належать Греції, хоч і розміщені поблизу берега Туреччини. Окрім того, Ердоган вимагає видачі восьми військових, що брали участь у спробі перевороту у липні минулого року, а зараз переховуються у Греції.

Президент Еллади рішуче відкидає перегляд будь-яких попередніх домовленостей і натомість заявляє про постійне порушення турецькими літаками повітряного простору його країни. Спірним також залишається питання Північного Кіпру, окупованого Туреччиною у 70-их роках минулого століття. Переговори щодо об’єднання острова, які проходили під наглядом обох держав, поки не мали жодного успіху.

Незважаючи на гострі протиріччя, Ердоган все ж домовився з представниками грецької влади про "укріплення довіри та повагу до позиції кожної сторони". Цьому сприяли теплі відносини між ним та прем’єром Греції Алексісом Ципрасом.          

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram