Соціал-демократи готові домовлятись з Меркель
Загрузка плеера...

Соціал-демократична партія Німеччини у четвер, 7 грудня, провела з’їзд, основним питанням на якому була участь політичної сили у формуванні парламентської коаліції. Лідер СДП Мартін Шульц закликав своїх соратників підтримати початок проведення консультацій щодо підписання угоди з Християнсько-демократичним союзом Ангели Меркель.

Єдності думок серед членів партії не було. Частина делегатів з’їзду розмістила на своїх місцях плакати "Ні великій коаліції!" Шульц, який після виборів заперечував можливість входження до більшості, заявив, що позицію довелося змінювати під тиском обставин. Колишній голова Європарламенту сказав, що соціал-демократи мають скористатися шансом, який їм випав.

Зрештою, партійці проголосували за попередні переговори. Тобто поки що СДП не декларує свою повну готовність сформувати коаліцію та уряд. Проте найближчим часом керівництво політсили проведе так зване "зондування" – з’ясування планів потенційних партнерів. І лише у разі появи "точок дотику" може розпочатися повноцінний діалог. Це станеться не раніше січня. До того часу країна, яке перебуває у стані найбільшої політичної кризи за останні 50 років, залишатиметься без ефективного законодавчого органу.      

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram