Рада намагається запобігти домашньому насильству
Загрузка плеера...

У другому читанні Верховна Рада Україна ухвалила законопроект "Про запобігання та протидію домашньому насильству". За нього проголосували 237 народних депутатів.

Документ передбачає внесення до Кримінального кодексу статті про домашнє насильство, де дається визначення цьому поняттю та відповідальність за його вчинення, а саме: громадські роботи від 150 до 240 годин, арешт до 6 місяців, обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі строком на 2 роки.

Народний депутат Ірина Луценко наголосила на необхідності вирішення проблеми насильства на законодавчому рівні, оскільки тенденція застосування сили проти жінок та дітей із кожним роком зростає.

Ірина Луценко, представник президента у Верховній Раді:

"Майже 70% жінок піддаються різним формам знущань і принижень. За даними МВС 23 % тяжких насильницьких злочинів відбуваються саме в родинах. Щорічно близько 1500 жінок! І ця тенденція збільшується і збільшилася за останні три роки".

Крім того, передбачено кримінальну відповідальність за примус до шлюбу, примусовий шлюб із метою переїзду до іншої країни та за примусове співжиття.

За таке порушників чекає арешт до 6 місяців, обмеження або позбавлення волі до 3 років.

Зазначимо, під термін "домашнє насильство" підпадають усі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства між колишнім, теперішнім подружжям або людьми, які разом живуть чи жили.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram