Влада не відмовляється від контролю над НАБУ
Загрузка плеера...

У Верховній Раді вважають, що зникнення коаліційного законопроекту про так званий парламентський контроль над НАБУ не означає відмову влади від спроби встановити контроль над антикорупційними органами.

Юрій Левченко, народний депутат (позафракційний):

"Історія із законопроектом Бурбака і Герасимова – це димова завіса. Я не виключаю, що з їхньої сторони це може бути таким торгом, щоби потім Соболєва зняти. Вони реєструють постанову Соболєва, реєструють той законопроект. А потім кажуть –ну, бачите! Ми ж хоча б той законопроект забрали. Ми пішли на якісь поступки. Тому що якщо би не було того законопроекту, тоді вся увага заходу була би приділена тому факту, що Соболєва знімають. А так вся увага прикута до того законопроекту і тут треба детальніше проаналізувати цю ситуацію".

Таким чином, замість так званого закону про вбивство НАБУ на порядку денному з’явилася постанова про звільнення Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного комітету. За включення постанови до порядку денного з другої спроби назбирали 241 голос за.

Єгор Соболєв, відсторонений голова антикорупційного комітету:

"Зараз момент вирішального бою. Або ми переможемо топ-корупцію, створимо антикорупційний суд, утвердимо незалежність національного антикорупційного бюро, антикорупційної прокуратури. Або це буде розтоптано і ми повернемося в часи Януковича".

У кулуарах кажуть, один із претендентів у нові керівники комітету радикал Ігор Попов, який дав вирішальний голос за звільнення Соболєва. Мовляв, влада шукає зручного очільника антикорупційного напряму у парламенті. І кандидатура Попова після інциденту з сином депутата підпадає під ці критерії.

Сергій Лещенко, народний депутат (фракція "БПП"):

"З того, що ми чули раніше, це був Попов. Але я не знаю, як радикальна партія вирішить питання з ним. Чи він складає мандат, чи він не складає мандат. Якщо не Попов, тоді вони будуть шукати лояльного керівника, який би зміг повернути комітет у напрямку Порошенка".

Цікаво, що голова фракції радикалів ініціативу про встановлення парламентського контролю над НАБУ підтримав і дорікнув владі за надмірну увагу до порад іноземних партнерів.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Вчора зареєстрували, сьогодні відмовили. За командою з закордонних столиць, за заявами міжнародних організацій. Я вважаю, що це демонстрація політики меншовартості. Ми за те, щоб був парламентський контроль над усіма силовими структурами. В тому числі – НАБУ. Ми за те, щоб Україна самостійно приймала рішення, а не по вказівках чи окрику з інших країн чи посольств".

Якщо влада каже, що вони реєструють закон, а потім за заявою міжнародного валютного фонду, який погрожує не дати кредит, вони відкликають – ідіть служить в МВФ вахтьорами. А я хочу, щоб мою державу очолювали люди, які відстоюють національні інтереси країни".

У "БПП" позицію фракції по законопроекту співавторства їхнього голови Артура Герасимова іще не обговорювали.

Олексій Гончаренко, заступник голови фракції "БПП":

"Фракція не визначалася – в порядку денному його нема, тому і нема про що визначатися. Моя позиція – я вважаю, що ми маємо бути дуже обережними. Я за те, щоб ми рухалися по тій процедурі, яка є в законі. А саме – обрали аудиторів, які зроблять аудит і тільки згідно їх висновків розглядати кадрові питання. Звичайно, якщо ми більше року чекаємо обрання аудитора НАБУ, тоді ми маємо шукати інші шляхи".

На думку багатьох депутатів, питання про звільнення директора НАБУ без аудиту його роботи зникло з порядку денного засідання, але не парламенту.

Олег Осуховський, член комітету ВР з питань запобігання та боротьбі з корупцією:

"Влада і так звана коаліція поки що відступили. Але цей законопроект, я так зрозумів, зареєстрований у Верховній Раді України. І він у бідь-який час може бути проголосований. Тому що нікому не вигідно, що Національне антикорупційне бюро почало працювати ефективно, арештовувати корупціонерів".

Нагадаємо, що спроба протягнути через антикорупційний комітет зручного аудитора НАБУ без співбесід із кандидатами закінчилася провалом. Ще тоді експерти та громадські активісти зробили спільну заяву, що влада поспішає якомога швидше визнати роботу НАБУ незадовільною та звільнити непідконтрольного директора Артема Ситника.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram