Медицина, Рада і суди – найбільш корумповані сфери
Загрузка плеера...

Медичні установи (82%), Верховна Рада (82%), суди (81%), уряд (75%), політичні партії (75%) та прокуратура (74%) є найбільш корумпованими сферами, на думку населення. Такі результати загальнонаціонального соціологічного опитування, яке провели з 18 вересня по 3 жовтня 2017 року Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва разом із "Юкрейніан соціолоджі сервіс".

Зокрема, на думку 44% респондентів, корупція є найбільш серйозною проблемою України. Ще 36% опитаних вважають, що це важливо, але є більш актуальні питання. 12% громадян відповіли, що проблема корупції є, але вона не надто серйозна. Для 2% – це надумана проблема. Відповідаючи, чому українці дають хабарі, 45% сказали, що так простіше і швидше вирішується питання. Майже кожен третій (29%) респондент зауважив, що інакше своїх законних прав не домогтися. 16% вважають, що, даючи хабар, люди хочуть домогтися незаконного.

Ірина Бекешкіна, соціолог:

"Взагалі наші громадяни ненавидять корупцію. Вони вважають, що це проблема номер один у суспільстві. 80% так вважають. З іншого боку, коли йдеться про них самих , то значна частина, майже 40% вважають, що це погано, але це зло припустиме, коли треба вирішувати певні свої питання. Більше того, майже кожен третій вважає, що корупція – невід'ємна частина наших національних традицій. Тому складно. Люди готові боротися з корупцією на горі, але з повсякденною корупцією, яка постійно породжує ту ж саму корупцію на горі, – тоді важко".

Щодо перспектив подолання корупції в нашій країні думки розділилися: 30% вважають, що це реально, 39% – що ні, і ще 31% не змогли дати певної відповіді. Серед суб’єктів, котрі спроможні боротися з корупцією, 39% опитаних називали самих громадян, ще 37% – Президента, 34% – спеціалізовані антикорупційні органи, по 33% – у ЗМІ (33%) та органів прокуратури (33%). Натомість найменші надії населення покладає на політичні партії (10%), органи місцевої влади (11%), а також на податкові органи (11%).

Ірина Бекешкіна, соціолог:

"Люди вважають, що саме громадяни повинні бути головною силою у боротьбі з корупцією, бо влада сама не справиться. Половина населення вважає, що з цим повинні боротися громадяни, і що громадяни можуть бути найбільш ефективними у цій боротьбі. Коли ми питаємо, чи ви самі готові? То більше половини – неготові. Я вважаю, що навіть якщо частина з тих 20%, хто відповів, що вони готові боротися з корупцією, зокрема, брати участь у діяльності антикорупційних громадських організацій, це буде великим рушієм".

Усього було опитано 2000 респондентів з усієї України за винятком тимчасово непідконтрольних територій.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram