НБУ підозрюють у змові із банками
Загрузка плеера...

Національна поліція підозрює посадових осіб Національного банку України у зловживанні службовим становищем під час докапіталізації 37 банків.

Про це повідомили журналісти FinClub, посилаючись на ухвалу Шевченківського районного суду.

У документі йдеться про те, що в 2016-2017 роках службові особи департаменту інспекційних перевірок, банківського нагляду та департаменту ліцензування Нацбанку нібито змовилися з керівниками комерційних банків і не виконували свої службові обов'язки.

Наразі відразу у трьох департаментах НБУ Нацполіція шукає порушників, яким загрожує до 6 років позбавлення волі за навмисне недотримання процедури перевірки коштів, які спрямовувалися на капіталізацію банків.

17 листопада суд схвалив рішення про вилучення поліцією з Нацбанку даних, які стосуються 37 фінустанов.

Водночас із цих 37 банків на ринку вже немає шести. Три з них були визнані неплатоспроможними, ще три вирішили відмовитися від ліцензії. З решти фінансових установ всього три не завершили докапіталізацію до 200 млн грн.

У НБУ запевняють, що всі операції відбуваються прозоро й мають затяжний характер. Там кажуть, що якби була якась змова, то перевірки походження коштів відбувалися б швидше, аніж півроку.

Нагадаємо, що главу Національного банку України Валерію Гонтареву та її заступницю Катерину Рожкову давно звинувачують у знищенні фінансової системи країни. Під стінами НБУ неодноразово проходили мітинги з вимогою звільнити скандальне керівництво.

Наразі Гонтарева перебуває у відпустці, хоча ще 10 квітня вона оголосила про свою відставку й подала президенту України відповідну заяву.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram