Коаліція передумала вбивати НАБУ
Загрузка плеера...

Увечері 6 грудня лідери коаліційних фракцій українського парламенту Максим Бурбак та Артур Герасимов зареєстрували законопроект, згідно з яким депутати отримували можливість звільняти директора Національного антикорупційного бюро без проведення аудиту. Всупереч усім нормам Регламенту, документ збиралися ухвалити за основу та в цілому вже у четвер.

Проте розгляд законопроекту, який охрестили "вбивством НАБУ" все ж не відбудеться. Член "Блоку Петра Порошенка" Мустафа Найєм на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив, що в оновленому порядку денному скандального питання немає. Нардеп вважає, що це спільне досягнення окремих тверезомислячих політиків, громадськості, ЗМІ та активістів.

Прийняття закону могло спровокувати втрату Україною міжнародної підтримки. Зокрема, з різкою критикою посилення тиску на НАБУ з боку парламенту виступили Сполучені Штати Америки. Ще більш негативні коментарі лунали від представників організації Transparency International. Існувала навіть можливість скасування безвізового режиму з Європейським Союзом, оскільки ефективна боротьба з корупцією була однією з ключових умов відкриття кордонів. 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram