У БПП не знають, що робити з "єврооптимістами"
Загрузка плеера...

Народних депутатів Заліщук, Найєма та Лещенка, які беруть активну участь в акціях на підтримку екс-президента Грузії, закликають залишити фракцію "БПП" у Верховній Раді.

Ірина Луценко, представник президента у Верховній Раді:

"Наша задача – спонукати цих депутатів скласти мандати самостійно. Коли вони заявляють, що їм не підходить позиція "Блоку Петра Порошенка", не підходить – складайте мандати, йдіть на вибори, їздіть по Україні, організовуйте свою партію, знаходьте фінансування, заходьте у виборчий процес і робіть свої партійні вибори. А не за рахунок депутатських мандатів, які вони отримали, притворяючись, що вони будуть підтримувати позицію "БПП".

У пропрезидентській фракції і раніше висловлювали незадоволення поведінкою "єврооптимістів" та неодноразово закликали їх скласти  депутатські мандати.

Сергій Лещенко, народний депутат ("БПП"):

"Депутатського мандату може позбавити лише виборець на виборах. У нас існує ще частина законодавства про "кріпосне право", коли ти добровільно залишаєш фракцію, щоб тебе позбавити мандату, як це вони зробили з Томенком та Фірсовим. Я їх закликаю самостійно прийняти мужнє рішення, показати, що вони господарі свого слова і виключити нас. А дарувати свій мандат ми їм не будемо!"

Нагадаємо, у 2016-му році народні депутати Микола Томенко та Єгор Фірсов, які пройшли до парламенту за списком "БПП" і залишили фракцію, були позбавлені депутатських мандатів рішенням з’їзду політсили. Отже, якщо Найєм, Заліщук та Лещенко залишать фракцію добровільно, вони втратять депутатські повноваження. Виключення з фракції при цьому позбавлення мандата не передбачає. Попри це, охочих позбутися єврооптимістів у БПП достатньо.

Іван Вінник, народний депутат (фракція "БПП"):

"Я звернувся письмово до керівництва фракції "БПП" з вимогою розглянути доцільність перебування цих осіб у складі фракції. Я думаю, що, враховуючи позицію керівника фракції, якісь рішення з цього приводу будуть прийняті. Або не будуть прийняті. Але я свою позицію висловив і буду на ній наполягати".

Нагадаємо, голова фракції "БПП" Артур Герасимов заявив, що деякі народні депутати мають скласти мандат, якщо вони отримували так звані гроші Януковича за будь-які дії. Вочевидь, мова йде про вісьмох народних депутатів, які стали фігурантами кримінального провадження щодо втечі екс-губернатора Одеської області.

Олексій Гончаренко, заступник голови фракції "БПП":

"Неодноразово звучали вже заклики на фракції виключити цих людей із фракції. Але кожного разу якось не хочеться нам це робити. І ми таке рішення не приймали. Справа не в тому, що вони приймали участь у мітингу. Кожна людина може приймати участь де завгодно. Мене турбує абсолютно інше. Я чомусь не чую від них дуже простого заклику: "Михо, иди к следователю! Якщо ці народні депутати дійсно відповідальні люди, "8 друзей Оушена", "8 друзей Михо" – они должны взять его за руки и сами привести к следователю. Вот это будет красиво, достойно, и я буду им апплодировать".

А поки що рада фракції "БПП" звернулася до депутатів із закликом покаятися та визнати свою помилку через підтримку "акцій протесту під керівництвом Саакашвілі".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram