Євросоюз взявся за офшори
Загрузка плеера...

Через місяць після публікації матеріалів міжнародного журналістського розслідування про "райські папери" у Євросоюзі створили чорний і сірий списки офшорних зон.

Це перелік країн, які надають податкові пільги бізнесу з іноземним капіталом. Таким чином бізнесмени уникають податків, переводячи кошти на рахунок фірм, що зареєстровані у так званих "податкових гаванях".

Після скандалів навколо панамських офшорів і "райських паперів" у ЄС підрахували, що через уникнення податків щороку недоотримують близько 60 млрд євро (п'ята частина усіх надходжень). Зараз у Брюсселі міністри фінансів країн-членів ЄС ухвалили перелік країн, які використовують для оборудок.

До чорного списку увійшли 17 держав, законодавство яких не відповідає податковим стандартам Євросоюзу. Це Панама, Бахрейн, Самоа, Туніс, Макао, Гуам, Палау, Намібія, Сен-Люсія, Гренада Монголія, Барбадос, Південна Корея, Тринідад і Тобаго, Американське Самоа, Маршаллові острови та Об'єднані Арабські Емірати. До усіх цих країн мають бути застосовані санкції. Щоправда, у ЄС ще не вирішили, як вплинути на держави. Поки що Євросоюз планує обмежити їм доступ до фондів ЄС.

Країни, які не відповідають вимогам Євросоюзу, проте обіцяють змінити законодавство, увійшли до сірого списку. У цьому переліку опинились 47 країн. До них санкції застосовувати не будуть.

Відзначимо, серед людей, причетних до "райських паперів", фігурують перші особи 50 країн. Учасники оборудок вивели в офшори близько 8 трлн дол. ЗМІ повідомили, що у скандалі фігурують 68 українців. Здебільшого це власники аграрного, фінансово-інвестиційного, фармакологічного, транспортного, енергетичного сектору та бізнесмени, що працюють з ІТ.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram