Закон про "маски-шоу" набуває чинності
Загрузка плеера...

Офіційне видання Верховної Ради "Голос України" опублікувало так званий закон про "маски-шоу". Він набуває чинності 7 грудня.

Закон про дотримання прав учасників кримінального провадження регламентує дії правоохоронців під час досудового розслідування. Зокрема, за новими правилами силовики не мають права забороняти адвокату бути присутнім під час обшуків на підприємстві. Крім того, заборонено безпідставно вилучати техніку і документи. Докази, які слідчі зібрали з порушенням норм, суд визнаватиме недійсними.

Новий закон передбачає, що і слідчі дії, і судові засідання мають бути зафіксовані на відео і прикріплені до протоколу. Щоправда, норма стосовно відеозапису набуває чинності лише з початку 2019 року.

Відзначимо, що Кабінет Міністрів і силові відомства мають два місяці на те, щоб забезпечити правоохоронців аудіо- та відеотехнікою і узгодити свої нормативні акти з новими правилами.

Відзначимо, у раді бізнес-омбудсмена стверджують, що найчастіше від некоректних дій силовиків страждають представники малого бізнесу. Підприємців можуть по черзі обшукувати кілька відомств: поліція, прокуратура, податкова.

Відзначимо, за оцінкою Всесвітнього економічного форуму, Україна входить до категорії країн з високим рівнем впливу злочинності на бізнес. У світовому рейтингу ми посідаємо 113 місце з 137.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram