Держава вкотре зекономила на пенсіонерах?
Загрузка плеера...

У Пенсійному фонді відзвітували, що середній розмір пенсії у державі, якщо порівнювати параметри на початку цього року й восени, зріс трохи більше ніж на 40% (41,1%). Таким чином, як інформує прес-центр ПФУ, наразі середній розмір такої виплати по Україні, склав 2447 грн 95 коп.

Проте, за словами фахівців, враховуючи різні економічні показники, зокрема, рівень ВВП та інфляції, це просто мізерні виплати. Однак більшість громадян, які уже перебувають на заслуженому трудовому відпочинку, не отримують і цього.

Лідія Ткаченко, експерт Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ:

"Ми бачимо, що результати виявляються не такими значущими, як очікувалося, як обіцялося. Уже є інформація про те, скільки людей отримали підвищення в результаті жовтневого перерахунку, бачимо, що більшість людей отримали дуже маленькі суми. Якщо порівняти з інфляцією за три останні роки, то це просто мізерні суми. Ми повинні розуміти, що люди, які отримують пенсію зараз, якщо не буде позачергових акцій, вони будуть їх отримувати ще рівно рік. Якою буде за цей час інфляція, що залишиться з цих грошей у реальному вигляді? При тому, що видатки пенсійної системи збільшилися на 30%. Зрештою переважна більшість пенсіонерів отримують менше 2 тис. грн. Це катастрофа".

Тому, за словами експертів, те, що уряд і чинна українська влада називає пенсійною реформою, – це просто точкові зміни. Та навіть вони не змогли дати той ефект, який обіцяли й на який розраховували урядовці.

Ольга Піщуліна, експерт соціальних і гендерних програм Центру Разумкова:

"Параметрические изменения, как таковые, реформами называться не могут. Это изменения параметров в системе. Они дают кратковременный эффект. Тем не менее, в сложившихся условиях, это единственный выход, который может сбалансировать и скорректировать ситуацию. Реформой можно назвать только ситуацию, когда мы имеем кардинальные структурные изменения".

За словами фахівців, високопосадовці зробили своєрідну підміну понять, не лише назвавши зміни реформами, але й "охрестивши" заплановану індексацію підвищенням пенсійних виплат.

Ольга Піщуліна, експерт соціальних і гендерних програм Центру Разумкова:

"Индексация предусмотрена законом. В соответствии с уровнем инфляции ее проводить необходимо. Некое лукавство свойственно всем людям, видимо, в какой-то степени и нашему правительству".

Як зауважують більшість міжнародних та українських експертів, у результаті таких дій уряду ключова проблема – дефіцит Пенсійного фонду – так і залишається невирішеною.

Ольга Піщуліна, експерт соціальних і гендерних програм Центру Разумкова:

"Если говорить об устойчивости пенсионной системы Украины, то она вряд ли может быть названой таковой. Несмотря на то, что расходы на финансирование пенсий составляют одни из самых больших статей на социальную защиту. Это порядка 65%, тем не менее, уровень пенсий наших граждан – один из самых низких в Европе".

Тобто, як наголошують спеціалісти та аналітики, у результаті впровадження так званої урядової пенсійної реформи держава вкотре зекономила на пенсіонерах.

Лідія Ткаченко, експерт Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ:

"Катастрофа у тому, що видатки зросли на 30%, а переважна більшість людей отримують мізерні пенсії. Катастрофа те, що рівень пенсійного забезпечення переважної більшості людей дуже низький, а в реальному вигляді це зовсім малі кошти. А у нас ще попереду рік без жодних перерахунків. Це означає, що в реальному вимірі ці кошти будуть ще меншими. Тобто на пенсіонерах і далі продовжують економити".

Самі ж українці, за результатами одного з соціологічних опитувань, яке провели з 14 вересня по 10 жовтня, висловилися проти пенсійної реформи уряду. Більше половини респондентів (57%) не схвалили таку ініціативу Кабміну.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram