Мін’юст затвердив нові умови прийому абітурієнтів
Загрузка плеера...

Набули чинності зміни вступу абітурієнтів у виші у 2018 році. Про це заявили в Міністерстві освіти та науки України після того, як умови прийому затвердили у Мін’юсті.

Абітурієнтам додали нову форму вступу – творчий залік. Також обмежили кількість заяв, які можна було подати на бюджетну форму навчання з 9 до 7 на 4 спеціальності.

Вступники на магістратуру на спеціальності "Право" та "Міжнародне право" складатимуть обов’язкове єдине фахове вступне випробування за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.

Олег Шаров, директор Департаменту вищої освіти МОН:

"У 2018 році вступники на основі повної загальної середньої освіти зможуть подавати сертифікати ЗНО 2016, 2017 і 2018 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. З іноземних мов можна буде використовувати тільки сертифікати ЗНО 2018 року, що пов’язано із суттєвими змінами у вимогах та процедурах складання цього тестування".

У МОН встановили додаткові вимоги для вступників на лікарські спеціальності. Абітурієнт зможе подати документи на "Медицину", "Педіатрію" чи "Стоматологію" тільки за умови, якщо складе ЗНО з біології, хімії або математики мінімум на 150 балів.

В умовах прийому на 2018-й залишились цьогорічні коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий. Однак у Міністерстві змінили їх величини.

Олег Шаров, директор Департаменту вищої освіти МОН

"Що стосується регіонального коефіцієнту, то він розраховується в обсязі 1 бал рівно для вступників закладів вищої освіти Києва. 1,04 для вступників закладів вищої освіти для тих регіонів, в яких відчувається достатньо серйозний відтік випускників загальноосвітніх навчальних закладів, які обирають для навчання інші регіони України. В усіх інших областях регіональний коефіцієнт складатиме 1,02".

Сільський коефіцієнт – 1,02 – буде використовуватися тільки для осіб, які у рік вступу закінчили сільську школу і навчались у ній останні два роки. При вступі на аграрні спеціальності коефіцієнт складе 1,05.

У МОН наголосили, що електронний кабінет вступника можна буде зареєструвати з 2 до 25 липня. Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram