Кабмін збирається об'єднати усі шахти
Загрузка плеера...

Кабінет Міністрів затвердив проект розпорядження про створення держпідприємства "Національна вугільна компанія".

Ця структура має об'єднати усі державні вугільні підприємства України. Створення організації передбачено концепцією реформування вугільної промисловості. Урядовці вважають, що єдина юридична структура ефективніше працюватиме і краще розподілятиме ресурси. До складу "Національної вугільної компанії" мають увійти 19 держпідприємств. В першу чергу нова організація має оцінити ефективність шахт, якими володіє держава, і розробити план їх модернізації. Сьогодні у розпорядженні держкомпаній перебуває 33 шахти.

Відзначимо, голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець вважає, що для виживання галузі необхідно підтримати формулу "Роттердам+". Цей принцип передбачає, що вартість енергоресурсів має включати біржову ціну вугілля і витрати на його доставку. У профспілці гірників відзначили, що впродовж минулих трьох років вартість усіх енергоресурсів визначали за ринковими стандартами, і лише вугілля державним підприємствам доводилось продавати за втричі меншою ціною.

Волинець зазначив, що Україна входить до десятки країн з найбільшими запасами вугілля і могла б самостійно забезпечувати себе паливом. У профспілках стверджують, що проблеми виникають на рівні фінансування.

Нагадаємо, минулого тижня на Волині гірники шахти "Бужанська" розпочали акцію протесту, вимагаючи погасити зарплатну заборгованість.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram