Насильство над журналістами залишається безкарним
Загрузка плеера...

За одинадцять місяців 2017 року в Україні зафіксовано 85 випадків фізичного насильства над журналістами. Лише протягом листопада побили п’ятьох представників ЗМІ у Києві, Миколаєві, на Львівщині та в Чернівцях.

Про це стало відомо з результатів моніторингу Національної спілки журналістів.

Зокрема зазначається, що з 85 інцидентів, 25 відбулися на території Київщини, 9 – в Одеській області, по 6 – у Донецькій та Миколаївській областях, у Житомирській – 5, а на Вінниччині, Дніпропетровщині та Полтавщині – по 4 випадки.

За інформацією НСЖУ, найчастіше журналісти страждали від дій високопосадовців та поліцейських, також зафіксовано 3 випадки збройного нападу на співробітників ЗМІ.

Як повідомив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, наразі немає прецедентів успішного вирішення справ, що свідчить про високий рівень незахищеності представників ЗМІ. За його словами, спілка максимально сприяє покращенню ситуації, проте не має повноважень для рішучих дій.

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України:

"Наша позиція: ми все одно є громадська організація, у нас немає повноважень ні арештовувати, ні затримувати, ні проводити певні слідчі дії. Ми здійснюємо просто громадянський тиск із метою захисту прав журналістів і, відповідно, формуємо певну коаліцію партнерів, як в Україні серед громадських організацій, які захищають права журналістів, правозахисних, так і на міжнародному рівні".

Глава НСЖУ наголосив, що опублікований моніторинг є свідченням бездіяльності правоохоронних органів. Томіленко також додав, що часто навіть у частині самі ж поліцейські та слідчі рекомендують журналістам писати заяву і виходити з процесу, щоб не марнувати свій час.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram